Yhdistys

Kouvolan Vammaisjärjestöjen Yhdistys ry Hallitus vuonna 2021

Hallituksen puheenjohtaja:

Kaskiaho Keijo, Kouvolan Seudun Invalidit ry
keijo.kaskiaho@gmail.com

040 553 6204

Varsinaiset jäsenet:

Ilkka Ylä-Outinen, Pohjois-Kymen Näkövammaiset ry

ilkka.ylaoutinen@gmail.com

040 509 6449

Hannele Löytty, Kuusaan Kuuloset ry

hannele.loytty@pp.inet.fi

040 542 1767

Yrjö Määttänen Pohjois-Kymen Psoriasisyhdistys ry

yrjo.maattanen@p-psori.fi

050 413 0820

Marjaleena Weissmann, Kouvolan Reumayhdistys ry

marjaleena.weissmann@kymp.net

040 822 7576

Tomi Iivonen, Kymenlaakson AVH-yhdistys ry

tomi.iivonen@dnainternet.net

040 762 6239

 

Olof Thesslund, Pohjois-Kymen Parkinson-yhdistys ry

olof.thesslund@gmail.com

050 020 4403

 

 

Varajäsenet:

 

Sari Melkko, Kouvolan Seudun Kehitysvammaisten tuki ry

sari.melkko@hotmail.com

040 572 8220

 

Hanna Sarlo, Kouvolan Kuulo ry

hanna.sarlo@gmail.com

040 535 8883

 

Pekka Halinen, Pohjois-Kymen Epilepsiayhdistys ry

phalinen@hotmail.com

044 281 0732

 

Saija Talvala, Kouvolan Seudun CP-yhdistys ry

saija.talvala@elisanet.fi

045 127 8476

 

Jouni Piirala, Kymenlaakson Lihastautiyhdistys ry

jouni.piirala@kymp.net

044 565 5347

 

Minna Kejonen, Pohjois-Kymen Näkövammaiset ry

minna.kejonen@kymp.net

Hallitus