top of page

Hallitus

Kouvolan Hyvinvointiyhdistykset ry hallitus vuonna 2023

Hallituksen puheenjohtaja:

Katariina Terävä

katariina.terava@kouvola.fi

040 847 7940

Hallituksen varapuheenjohtaja:

Riina Pasi, Kouvolan Kipinä ry

riina.pasi@kouvolankipina.fi

044 202 0232

Talousvastaava:

Marjaleena Weissmann, Kouvolan Reumayhdistys ry

marjaleena.weissmann@kymp.net

040 822 7576

Varsinaiset jäsenet:

Ilkka Ylä-Outinen, Pohjois-Kymen näkövammaiset ry

ilkka.ylaoutinen@gmail.com

040 509 6449

Katja Hirvonen, Kymenlaakson Neuroyhdistys ry

hirvonenkatjam@gmail.com

0407349358

Kari Rasalahti, Pohjois-Kymen Psoriasisyhdistys ry

Hannele Löytty, Kuusaan Kuuloset ry

hannele.loytty@pp.inet.fi

040 542 1767

Tomi Iivonen, Kymenlaakson AVH-yhdistys ry

tomi.iivonen@dnainternet.net

040 762 6239

Jouni Piirala, Kymenlaakson Lihastautiyhdistys ry

jouni.piirala@kymp.net

044 565 5347

Maritta Naumanen, Kouvolan Reumayhdistys ry

naumanenmaritta@gmail.com

050 308 0351

Marja Hukka, Kouvolan Kehitysvammaisten tuki ry

marja.ailakki@gmail.com

Varajäsenet:

Hanna Sarlo, Kouvolan Kuulo ry

hanna.sarlo@gmail.com

040 535 8883

Olavi Ropponen, Kouvolan Diabetesyhdistys ry

olavi.ropponen@gmail.com

0400 754 123

Timo Rämä, Pohjois-Kymen Parkinsonyhdistys ry

timo.antero.rama@gmail.com

050 565 1385

bottom of page